Skoči na glavno vsebino

V mesecu februarju smo v Račkah ugotavljali, da je zelo lepo, če se med seboj dobro razumemo, če se imamo radi in si znamo to tudi povedati in pokazati. Prebirali smo slikanice o prijateljstvu in se pogovarjali o tem, kaj nas naredi, da smo pravi prijatelji. Naredili smo kar nekaj izdelkov in z njimi razveselili sokrajane in tako tudi njim polepšali dan. Spomnili smo se tudi na bolne otroke iz onkologije, Junake iz tretjega nadstropja in jim pobarvali pobarvanke. Veliko časa smo namenili tudi igri in si pripravili Igralni dan s plišastimi igračami. Skozi igro se namreč gradi veliko pozitivnih vrednot in s tem tudi zdravih in prijetnih vezi. Te dni pa nas je družila tudi pesem Mi se imamo radi.

Otroci so razmišljali tudi o tem kaj vse se skriva za besedo  prijazen. Ugotovili so veliko stvari, ki smo jih združili na plakate, da se bomo večkrat spomnili nanje. Prijazen pomeni…da ne tepeš, se lepo obnašaš, prideš na rojstni dan, se lepo igraš, sediš pri mizi, pomagaš bolnemu, posodiš igračo, pozdravljaš, rišeš risbice za druge, se skupaj držiš za roke, si lep, ne tepeš…
za vrtec Podmelec, Špela Krivec
Dostopnost