Skoči na glavno vsebino

Po kar nekaj deževnih dneh, je danes na Mostu po dolgem času posijalo sonce in nas kar vabilo na pohod. Zato se nismo obotavljali in se kmalu po malici odpravili proti Modrejcam. Tudi tokrat nas zajček Sivček ni pustil brez njegovih presenečenj. Nismo dolgo hodili, ko smo že zagledali skrito pismo. Prišlo mu je namreč na uho, da smo se Zajčki v prejšnjem tednu naučili novo recitacijo o družini. In ker jo je želel od nas slišati, smo mu jo na glas tudi povedali. Pot smo nadaljevali do jezera, topli sončni žarki pa so nas vabili na drugo stran, kjer nas je ob poti pričakalo naslednje pismo z zanimivo nalogo. Nabrati smo morali toliko kamenčkov, kolikor članov šteje naša družina. Šlo nam je super od rok, kamenčke smo preštevali in ugotavljali, kdo ima kamenčkov največ, kdo najmanj in kdo enako število. Na našem cilju – na Modrejcah, pa je zajček skril še eno pismo in nas v njem povabil k poslušanju pravljice o dveh bratcih. Ob grizljanju jabolk in hrušk smo z zanimanjem prisluhnili prigodam malega medvedka. Po malici pa smo siti in polni energije uživali na igralih. Tam nas je tudi čakalo še zadnje, sladko presenečenje.

Polni lepih izkušenj smo se odpravili nazaj proti vrtcu. Po tako čudovitem dnevu z zajčkom komaj čakamo, da nas povabi na naslednjo pustolovščino.

Pripravili, Anita in Brigita

 

Dostopnost