Skoči na glavno vsebino

Medvedki smo si tokrat za temo pogovora izbrali kužke. Ugotovili smo namreč, da imamo vsi doma kužka razen vzgojiteljica. Odločili smo se, da vzgojiteljico poučimo, kako je potrebno ravnati in srbeti za kužka. Najprej smo ji razložili kaj jedo, kako jih vozimo na sprehode, kaj se lahko z njimi igramo… Ob tem smo ugotovili, da tudi sami še veliko stvari ne vemo prav dobro, zato smo znanja iskali tudi v različni literaturi. Ob tem smo spoznali zakaj so si psi različni, zakaj lajajo, zakaj renčijo, zakaj imajo nekateri kratke noge, zakaj jim včasih iz gobca moli jezik… Vsak izmed nas je tudi narisal svojega kužka, v vrtec prinesel njegovo fotografijo in pred skupino predstavil svojega ljubljenčka. Svojimi kosmatincem smo iz odpadnega blaga izdelali igračko, da bi jim tako polepšali dan. Zadnji dan pa nas je čakalo presenečenje, saj nas je obiskala Tanja s svojo psičko Kubo. Z zanimanjem smo jo poslušali in občudovali Kubo. Tanja nam je povedala, da je Kuba tudi reševalni pes in pomaga iskati ponesrečence ali izgubljene ljudi. V tem se je kasneje tudi preizkusila in svoje delo opravila zelo dobro. Tanja nam je še dodatno predstavila, kaj vse kuža potrebuje, kako moramo skrbeti zanj, kako ravnati, ko srečamo kužka. Veseli smo bili, da smo lahko Kubo pobožali, da nam je dala tačko in jo opazovali pri njenih vragolijah. Tanja in njena Kuba sta nam polepšali dopoldan in nas naučili še veliko novega.

Tanji in psički Kubi se zahvaljujemo za obisk.

Za vrtec Dolenja Trebuša; Sara

 

Dostopnost