Skoči na glavno vsebino
Danes je k Račkam prišla  vzgojiteljica Lara iz vrtca Most na Soči. Na jutranjem krogu so ji otroci povedali kakšne vrste družin poznajo in da v nekaterih družinah živijo tudi stari starši. Skozi pogovor so ugotovili, da imajo v nekaterih družinah tudi hišne ljubljenčke, ki jih štejejo že kot družinske člane, saj so na njih tako zelo navezani. Tudi vzgojiteljica Lara ima doma velikega črnega kužka Dona, gladkodlakega prinašalca, ki ji veliko pomeni. Ker smo ugotovili, da živita zelo blizu vrtca smo se odločili, da ga obiščemo. Odšli smo na Knežo, kjer je Don ravno počival na soncu pred hišo. Previdno smo ga prebudili in kuža je bil obiska tako vesel, da je predel skoraj kot krotka muca. Otroci so mu skupaj z Laro prebrali pravljico, prav posebej primerno za kužka z naslovom Ena pasja. Don je užival ob poslušanju in vsej pozornosti, ki jo je prejel od otrok. Don je pokazal tudi nekaj pasjih spretnosti, ki so nas vse zelo presenetile. Ali veste, da zna poleg ukaza naj da tačko, narediti pravi preval? Don ima namreč opravljen izpit za psa spremljevalca in nekaj časa je bil vključen v šolanje pod okriljem društva Tačk pomagačk. Na blazini je pokazal tudi, da skupaj z Laro izvajata jogo. Tako kot otroci pa ima tudi on rad priboljške, sicer pasje in ne tako dišeče, kot so bili piškotki, ki jih je ponudila otrokom Larina mati Julka.
Hvala Lari, kužku Donu in vsej Larini družini za dobrodošlico in eno krasno pasje dopoldne.
Kaj pa pravijo otroci?

Urban: ” Dajali smo priboljške kužku. Smrdljivi so bili. Je dal tačko in pa preval je naredu.”

Tilen: ” Meni je bilo lepo ka smo šli h Donu:”
Kaja: ” Prebrali smo mu pravljico.”
Cene: ” In je počivu.”
Jurij: ” Meni je blo všeč, ker je od nje kuža brundal.”
Matija: ” Videli smo martinčka.”
Žiga: ” Sem jedel piškote.”
Kris: ” Sem božal kužka.”
Julija: “Kuža je prijazen.”
Bowie: ” Mi smo pobožali kužka.”
Nika: “Boža.”
Miha: ” Igrača una vrvica.”
Meri: “Sva se igrala z žogo.”
za vrtec Podmelec, Špela Krivec
Dostopnost