Skoči na glavno vsebino

V tem tednu smo se v Pikapolonicah posvetili projektu Pasavček in njegovemu sloganu »Red je vedno pas pripet«. Najprej smo prebrali zgodbo o varni vožnji, preko katere so otroci spoznali kaj se zgodi, če se v avtu ne pripnemo z varnostnim pasom. Temeljni cilj projekta Pasavček je, da bi bil vsak otrok v avtomobilu ustrezno zavarovan. Prvi korak je izbira ustreznega in kakovostnega varnostnega sedeža, glede na starost otroka: otrokovo težo in velikost. Za varnost naših malčkov v avtomobilu poskrbijo starši. Vseeno pa je prav, da tudi otroke že zgodaj učimo kako pomembno je skrbeti za lastno varnost v prometu. Preko različnih aktivnosti so tako otroci spoznali, da je promet resna stvar.
Danes pa smo za svoj trud prejeli odlično nagrado. Ogledali smo si poučno interaktivno lutkovno igrico »Pasavček v prometu«. Preko slednje so otroci še bolj utrdili znanje o prometni varnosti.
Najlepša hvala Agenciji RS za varnost v prometu, ki nam je omogočila to poučno dopoldne.

Za Pikapolonice, Polona in Nika

Dostopnost