Skoči na glavno vsebino

Danes je prvi dan pomladi in v vrtcu Podmelec smo v dni prebujanja narave stopili skupaj z našimi babicami. Otroci so že zjutraj prejeli pismo deklice Pomladi, ki je prosila otroke, naj ji s pesmijo pomagajo ozeleneti travnike, prebuditi brstiče in obarvati cvetove sadnih dreves. Seveda so otroci z veseljem prepevali pomladne pesmi, potem pa so na pomoč poklicali še mati, babice, none in stare mame. Zbrali smo se v igralnici Račk, vendar se je kmalu po uvodnem pozdravu izkazalo, da vsega našim gostjam še nismo razkrili. Za glasbeno presenečenje so namreč poskrbele še Kariške čečje. To je skupina dobrovoljnih žena, ki z ljudsko pesmijo in ljudskimi instrumenti obogatijo posebne dneve sokrajanov in njihovih domačih. Z veseljem se odzovejo povabilu, saj vejo, da je pesem zdravilo za vse. Otrokom so najprej predstavile svoje zanimive inštrumente, saj igrajo na srp, grablje, rešeto, perivnik, grabljice za nabiranje borovnic, krtačo za razčesavanje ovčje volne….Tega pa res ne vidimo vsak dan! Pesem in dobra volja sta nas je povezala v prijetno druženje, saj so sodelovale vse babice, otroci in vzgojiteljice.  Otroci pa so se na obisk pripravljali že prejšnje dni, saj so skupaj s kuharico Moniko spekli piškote in izdelali majhno pozornost za cenjene gostje.

To je bil dogodek, ki je odmeval daleč na okrog in nam bo še dolgo ostal v spominu.
Hvala vsem obiskovalkam, ki so z ljudskimi melodijami pomagale priklicati pomlad. Na slikah pa lahko sami vidite, da smo bili lepi, kot spomladanski šopek.
Za vrtec Podmelec, Špela Krivec
Dostopnost