Skoči na glavno vsebino

V petek smo se zjutraj pridružili šolarjem in se skupaj odpravili v Tolmin, da bi si ogledali Ringaraja; srečanje otroških folklornih skupin severne primorske. Ker smo v Tolmin prispeli že zgodaj, smo si v garderobi kinodvorane najprej privoščili malico. Pred tem pa smo smuknili še na oder in si ogledali dvorano z drugega zornega kota. Polni energije smo se nato podali na otroško igrišče in preizkusili igrala, ki so nam bila zelo všeč. Ko smo sprostili odvečno energijo je bil čas, da se odpravimo v knjižnico Cirila Kosmača. V knjižnici smo si v spodnjih prostorih ogledali razstavo, ki so jo pripravili otroci vrtca Tolmin in njihove vzgojiteljice. Občudovali smo njihove izdelke in umetnije, ter ob tem resnično uživali. Po ogledu smo se odpravili v prvo nadstropje, kjer smo na knjižničnem pultu najprej vrnili izposojene knjige. Sledil je obisk pravljične sobe, v kateri smo si ogledali knjige, se poigrali in prisluhnili pravljici Kdaj bo prišla pomad. Preden smo se odpravili naprej smo si izposodili še nekaj literature in že smo bili na poti v kinogledališče. V veliki dvorani smo se posedli vsak na svoj sedež in že nestrpno čakali na nastop. Najbolj nestrpno smo čakali nastope naših šolarjev. Najprej so se s koreografijo Jajčka prodat predstavili naši Navihančki, ki so na Tolminskem odru zaplesali prvič. Sledil je nastop šolarje dvojezične šole iz Špetra in šolarjev OŠ Bovec. Na koncu so se s koreografijo Duh prestavili še naši Pastirčki, učenci 3. in 4. razreda. Celotno predstavo smo z velikim navdušenjem gledali in z velikim aplavzom pospremili vsakega nastopajočega. Nastopi so nas prav gotovo navdušili, da se naslednje leto tudi mi vpišemo v folklorni krožek. Veseli, da smo lahko izkoristili tako lep dan, smo se polni lepih vtisov odpravili proti domu.

 

Za vrtec Dolenja Trebuša; Sara

 

Dostopnost