Skoči na glavno vsebino

Dnevi so vsak dan daljši, sonček nas vsak dan bolj greje, trava je vse bolj zelena, na travniku  so zacveteli prvi znanilci pomladi… V našo deželo je prišla pomlad. Tudi v našo igralnico je zavila Deklica Pomlad in nas pozdravila. S seboj je prinesla košarico polno dišečih pisanih spomladanskih rožic. Tako smo si lahko pobližje ogledali vijolice, marjetice, trobentice, narcise ter kako cveti sadno drevje. Le-te cvetlice smo potem tudi poiskali med sprehodom.

S prebujanjem narave pa se pričnejo tudi vrtna opravila. Tako smo vsi pridno poprijeli za metle, grablje, samokolnice in poskrbeli da je sedaj naše dvorišče čisto in urejeno. Verjamemo, da bo tako naša igra bolj varna in razigrana.

Ob dnevu vode, ki ga obeležujemo 22. marca, smo v igralnici izvedli nekaj zanimivih naravoslovnih poskusov z vodo. Sprehod smo na ta dan izvedli do našega lepega, smaragdnega jezera, kjer smo opazovali lepote naše narave.

Za Pikapolonice, Nika in Polona

 

Dostopnost