Skoči na glavno vsebino

Svetovni dan voda obeležujemo vsako leto 22. marca. Njegov namen je ozaveščanje o pomenu pitne vode ter trajnostne rabe vodonosnikov.
Tudi otroci iz našega vrtca smo se pridružili tej globalni kampaniji, saj nam ni vseeno za naš planet. Ogledali smo si vodne vire v bližini vrtca. Odpravili smo se namreč do jezera ter opazovali živali, ki živijo v njem. Videli smo, da voda predstavlja življenjski prostor mnogim živalim in rastlinam. Tako kot zanje pa je voda pomembna tudi za nas ljudi. Brez nje namreč nebi bilo življenja.
Sprehodili smo se tudi do Modreja ter poskusili vodo iz zdravilnega izvira in se ob tem pogovarjali, kako pomembno je, da z vodo varčujemo. Izpeljali smo veliko raznolikih aktivnosti, v poduk vsem pa smo izdelali kapljice, ki jih bomo namestili ob umivalnike v naših domovih. Oznake nas bodo opozarjale na preudarno uporabo vode.

Vsi obljubljamo, da bomo z vodo varčevali ter jo ohranjali čisto še naprej, saj se zavedamo, da je naše največje bogastvo.

Za vrtec pripravila, Brigita

Dostopnost