Skoči na glavno vsebino

V mesecu marcu smo delili objeme in srčke, pa lepe misli in voščila. V gozdu smo opazovali, kako se narava prebuja, cveti in brsti. Se igrali z naravnim materialom in pridobivali mišično moč. Nabrali smo cvetove trobentic in drugih znanilcev pomladi, ter jih posušili med časopisnim papirjem. Nato smo jih prilepili na steklene vazice, vanjo pa posadili trajno zeliko netresk. S presipanjem sipkih materialov smo urili ročne spretnosti. Deklica Pomlad nam je na prvi dan pomladi pred vrati pustila lesen zabojček s semeni različnih cvetlic. Ugotavljali smo, kdo neki se spozna na oskrbo, sajenje, presajanje in gojenje rastlin in se po nekaj minutnem razmisleku strinjali, da bi to lahko bil vrtnar. Tako smo medse povabili mamo Ano, ki je končala vrtnarsko šolo in si pridobila poklic vrtnarke. Razložila nam je, kako se pravilno pripravi zemljo za nadaljnje obdelovanje in gojenje rastlin. Spretno smo rokovali z nekaterimi pripomočki, ki jih uporabljajo pri vrtnarjenju. Ogledali in potipali smo rastline z različnimi listi in ponovili, kaj rastline potrebujejo za svojo rast. Za konec smo na dvorišču posejali še semena cvetlic v lončke okrašene s furnirjem ter obljubili, da jih bomo skrbno zalivali. Podarili smo jih ljubim mamicam in jim voščili vesel materinski dan.

Za vrtec Šentviška Gora, vzg. Alenka

Dostopnost