Skoči na glavno vsebino

Danes nas je v vrtcu na Šentviški Gori obiskala knjižničarka Polonca. S starejšimi otroki se je najprej pogovarjala o pomladi in značilnostih tega letnega časa. Nato pa je vsem otrokom iz vrtca predstavila zgodbico o treh miškah, ki so iskale ženina. Miškam je pot prekrižal čeden maček, a kljub temu se je zgodba srečno končala in je ena miška le našla svojega najboljšega prijatelja. Tudi živali so lahko naše prijateljice in tako je vsak izmed nas zaupal, katero žival ima doma ali pa izrazil željo, katero bi najraje imel. Knjižničarka Polonca je s seboj prinesla še dva zaboja, polna različnih knjig, ki smo jih z veseljem prelistali. Dečke so najbolj pritegnile knjige o nogometnem zvezdniku, bojnih ladjah in ledeni dobi, medtem, ko sta dekleti raje posegli po knjigah o živalih. Knjižničarki Polonci se še enkrat najlepše zahvaljujemo za obisk in obljubimo, da bomo pridni bralci in poslušalci knjig še naprej.

Za vrtec Šentviška Gora, vzgojiteljice

Dostopnost