Skoči na glavno vsebino

Moja zobna ščetka

Moja lepa zobna ščetka,
čisti zobke od začetka,
levo zgoraj, po sredini,
desno zgoraj in naprej.
Spodaj desno proti levi,
zobke pridno čistim vse,
vsak kotiček skrbno najde,
in naprej odpravi se.
V krogu pleše, se zabava,
vedno najde pravo smer,
kot baletka, pleše ščetka,
vsako jutro, vsak večer.
(Milena Holc)

Polžke, Miške ter Pikapolonice je obiskala medicinska sestra Ana, ki skrbi za zobno preventivo.

Otrokom je ob slikah predstavila vse o zdravju in skrbi za svoje zobe. Katera hrana je za njih dobra, katera malo manj. Povedala je, da lahko pojemo tudi malo hrane, ki za naše zobe ni prav zdrava, a moramo potem zobe splakniti z vodo, da odženemo škratke stran.

Ni pa prišla sama, s seboj je prinesla tudi krokodila Krokozobka in konjička, ki pa si ta dan še nista umila zob. Hitro smo jima z njeno pomočjo ter zobno krtačko očistili zobe. Pri tem je takoj opazila, da so otroci vešči tega opravila. Pohvalila jih je, ter spodbudila naj tako pridno skrbijo za zobe tudi naprej.

Še enkrat hvala Ani za njen obisk.

 

Pripravila Maja K.

 

Dostopnost