Skoči na glavno vsebino

Danes nas je obiskala Benova mama in nam predstavila azijsko državo Kambodžo, v kateri so živeli dve leti. Najprej smo državo poiskali na zemljevidu in ugotovili, da bi z letalom do nje potovali kar 12 ur. Ob zanimivih fotografijah je njeno pripovedovanje oživelo in z zanimanjem smo poslušali razlago ter utrinke bivanja z drugega konca sveta. Spoznali smo, kakšno je življenje v precej natrpanem mestu Phnom Penh, kjer pa so prebivalci zelo prijazni in vedno nasmejani. Po ulicah mest je mogoče opaziti njihovo tipično motorno rikšo, ki jo imenujejo tuk tuk. Otipali in povohali smo različno sadje, ki ne raste na našem vrtu in ga je v obilici na kamboških mestnih tržnicah. V mestnih parkih lahko sprehajate slone in hranite opice. V tej azijski državici nimajo štirih letnih časov, ampak samo dva, to sta suho in deževno obdobje v letu. Bujno zelenje in tropski gozd dajeta zavetje različnim živalim. Večina vzhodnjakov med jedjo ne uporablja vilic, pač pa jedo s kitajskimi palčkami. Mama Nora nam je pokazala, kako naj jih pravilno držimo in tako smo preizkusili našo spretnost s prsti. Na videoposnetku smo si ogledali njihov tradicionalni nogomet, tako imenovani takraw. To je nogomet čez mrežo s posebno žogo, ki smo jo lahko tudi otipali in si jo podajali. Otroci so bili fascinirani nad gibalnimi sposobnostmi tamkajšnjih igralcev. Za konec smo se v kmerskem jeziku naučili, kako pozdraviti in kako se zahvaliti. Vidno navdušeni smo se v kmerščini zahvalili za pobarvanke, podarjene slončke in za res prijeten ter poučen dopoldan. Nora, thank you again for wonderful presentation.

Za vrtec Šentviška Gora, vzg. Alenka

Dostopnost