Skoči na glavno vsebino

Današnje dopoldne je čas v skupini Zajčkov in Krtkov popestrila Ana, medicinska sestra za zobno preventivo iz zdravstvenegs doma Tolmin. To ni bil njen  prvi obisk pri nas, a vseeno smo danes spet obnovili in nadgradili znanje o ustni higieni. Ogledali smo si ogromen zob, ki ga je prinesla s seboj in videli, kaj se dogaja v zobku takrat, ko vanj pride “škratek”. Ker si teh “škratkov” v svojih ustih ne želimo, smo raje še enkrat obnovili znanje o tem, kako pravilno ščetkati zobke. Slednje smo Zajčki očistili Aninemu prijatelju konjičku Bertiju, Krtki pa smo že tako veliki, da smo s svojimi ščetkami očistili kar svoje zobke.

Za trud smo prejeli žigec in pobarvanko, ki nas bosta spominjala na poučno dopoldne. Hvala Ani, da si je vzela čas in nas poučila o tako pomembni temi, kot je zdrav nasmeh.

Za vrtec pripravila, Brigita

Dostopnost