Skoči na glavno vsebino

Pomlad je že dodobra zakorakala v naše kraje in s seboj prinesla ogromno možnosti za raziskovanje, učenje in igro. Vsega naštetega smo se otroci iz skupine Zajčkov naužili v preteklih dveh tednih, ko smo pod drobnogled vzeli pomlad in vse kar se v tem času dogaja okrog nas. Pomladni letni čas smo otvorili s čistilno akcijo. Zavihali smo rokave, prijeli za metle in grablje ter očistili okolico vrtca. V naslednjem dnevu pa nas je čakala predstava Pikapolonica in pikice, ki so nam jo zaigrale vzgojiteljice. Pomlad pa smo želeli pričarati tudi v vrtcu, za to smo likovno ustvarili pisane travnike, polne tulipanov. Le-ti zdaj cvetijo pred našo igralnico. Obeležili pa smo tudi svetovni dan voda, 22. marec. Na ta dan smo se podali do jezera, opazovali živali in rastline ki živijo v in ob njem, pot pa nadaljevali do Modreja, kjer je tudi izvir zdravilne vode. Seveda pa v pomladnem času ne gre brez prepevanja spomladanskih pesmi. Naučili smo se ljudsko pesmico Sinička se je usedla, nato pa svoje možgančke urili ob delovnem listu, kjer smo morali s pravo barvo pobarvati različne ptice. V tednu pred prazniki pa smo ob pomoči dveh mamic izdelali košarice za pirhe. Nadaljevali smo v duhu pirhov – jih urejali, barvali po predlogi, jim iskali polovice oziroma prvi glas v besedi, urejali rožice po predlogi, piščančke pa urejali glede na položaj. Odzvali smo se tudi povabilu ribiške družine Tolmin in jim pomagali pri spomladanskem izpustu rib v jezero. Najraje pa smo imeli tople in sončne dni, ki so nas vabili na travnik, kjer smo lahko z vsemi čuti občutili pomlad. Uživali smo na toplem soncu, ki je na plan privabilo tudi drobne živali, katere smo z veseljem opazovali pod lupami. Prav tako so iz zemlje pokukale tudi pisane spomladanske rože. A sklenili smo, da jih preveč ne bomo nabirali, temveč raje posejali. Ogledali smo si življenjski krog rastline ter spoznali pogoje, ki jih potrebuje, da vzklije. V lonček smo posejali semena sivke ter jih pridno zalivali. Sedaj pa bomo zanje skrbeli še doma in gotovo nas kaj kmalu preseneti in pokuka iz zemlje 🙂 

Pripravili, Anita in Brigita

Dostopnost