Skoči na glavno vsebino

Krtki smo v tem tednu že pomagali ribičem spustiti ribe v Sočo, ampak naša radovednost kje pa ribe rastejo do tega trenutka, nas je gnala naprej. Zato smo se na planinskem krožku odločili, da jo zopet mahnemo proti Tolminu. A tokrat drugače – z avtobusom in za nekatere je bila to prva vožnja. Ko smo prišli v Tolminu, smo se odpravili proti ribogojnici, kjer so nam ribiči razkazali različne bazene, kjer smo ribe nahranili. Potem je ribič z mrežo ujel nekaj rib, da smo si jih lahko ogledali, jih pobožali in hitro vrnili nazaj v vodo. Nato smo stopili še v prav poseben prostor, kjer so mladice soških postrvi. Po zelo zanimivem ogledu, smo seveda še pomalicali in naredili še en krog po Tolminu, dokler nas niso prišli iskat starši.

Planinci se že veselimo naslednjega izleta, saj so nas ribiči zopet povabili na eno posebno mesto. Kam pa, izveste naslednjič.

 

Pripravila, Katarina

Dostopnost