Skoči na glavno vsebino

Vsi polni pričakovanj smo se zjutraj zbrali na železniški postaji Most na Soči in se z vlakom odpravili v Novo Gorico. Po zanimivi vožnji smo se peš odpravili do športnega parka in prispeli do bazena, ki smo ga vsi že nestrpno čakali. Ob prihodu nas je prijazno pozdravil receptor, ter nam predstavil pravila in kopališki red. Po njegovih navodilih smo se odpravili v  garderobo, se hitro preoblekli in se povzpeli do bazena.  Razdelili smo se v tri skupine na Orke, Morske pse in Morske konjičke. Pod vodstvom plavalnih vaditeljic smo zavzeli manjši bazen in se preizkusili v plavanju z obroči, potapljanju glave, izpihovanju v vodo, gledanju pod vodo, potapljanju in raznim igram, s katerimi smo se nevede prilagajali na vodo, kar je tudi glavni cilj plavalnega tečaja. Poleg plavanja smo poskrbeli tudi za naše želodčke in si v garderobi privoščili malico in počitek. Sledil je še en skok v vodo in že smo se mogli posloviti ob bazena. V garderobi smo se preoblekli, posušili lase in poskrbeli za svoje stvari, ter tako urili tudi samostojnost. Sledila je igra na igralih pred bazenom in hoja proti železniški postaji, kjer nas je že čakal vlak. V pričakovanju jutrišnjega dne in z lepimi vtisi, smo se odpravili proti domu.

Za vrtec Most na Soči pripravila; Sara

Dostopnost