Skoči na glavno vsebino

Hej oblak, hej, sivi oblak, daj, spusti nam dežek na tla, na tla.
Jaz dežnik, najlepši dežnik, in Tinka na sprehod bi šla, bi šla.
(Janez Bitenc)

V tem tednu smo se pri Polžkih šli prave vremenoslovce. Skozi okno v igralnici smo radovedno opazovali, kakšno je vreme. Videli smo nekaj sonca, precej pa je bilo tudi oblakov. Igrali smo se glasbeno-didaktično igro, kjer smo veseli lovili sonce ter se urno skrivali pred dežnimi kapljami. V igralnici nas je obiskal tudi sivi oblak ter nam ob prepevanju pesmice natrosil veliko oblakov- majhnih in velikih. Hitro smo jih pobrali in pravilno priredili- majhne smo odnesli k majhnemu oblaku, velike pa k velikemu. Tudi med našimi sprehodi smo opazovali nebo in videli veliko belih, sivih, pa tudi drugih zanimivih oblakov. Ravno danes pa nam nebo ni postreglo niti z enim oblakom, zato smo Polžki sklenili, da jih bomo kar sami poiskali. Ali nam je uspelo, si lahko pogledate na spodnjih fotografijah. Kakšno vreme pa nas bo pričakalo v prihodnjem tednu?

                                   

                                     

                                      

 

Pripravili, Kristina in Maja

Dostopnost