Skoči na glavno vsebino

Teden se je v vrtcu, v Dolenji Trebuši, začel malo drugače…
Po jutranji malici, ko smo se dobro okrepčali, smo prav kmalu se na pot podali. Kolona dolga se od vrtca je vila, vse tja do sotočja Idrijce in Trebuščice, kjer čakal nas prijeten je obisk. Že od daleč smo zagledali dva nasmeška, ki sta ga nosila ribiča, predstavnika Ribiške družine Tolmin. Po pozdravu, je sledilo nekaj besed o tem kaj počneta, kakšen je njun hobi, ter zakaj sta danes pravzaprav prišla do nas, kaj nam bosta pokazala. Pravzaprav nam nista le pokazala, ampak sta nas prosila za pomoč. Skupaj z njima smo v našo reko spuščali mlade ribe, Šarenke. Pripeljala sta jih v velikem zaboju, ki je bil do vrha napolnjen z vodo, pokrit s pokrovom, v njem pa je bilo kar nekaj rib, ki so že nestrpno čakale, da zaplavajo svobodi naproti. Najprej sta jih z mrežo premestila v manjši zaboj, ki sta ga lahko prinesla točno do reke, tukaj pa smo pripomogli še mi, ter skrbno vsako ribico posebej spustili v vodo, da je veselo odplavala. Ob tem nam je ostalo še nekaj časa, da smo se na produ poigrali, kakšen manjši kamenček v vodo poslali in se prepustili vsem sončnim žarkom, ki so nas toplo greli. Dan v prijetni družbi nam je hitro minil, ribičema smo se zahvalili, jima nekaj lepega podarili, ter se na kosilo podali.

Hvala Ribiški družini Tolmin, za to prijetno druženje in nepozabno izkušnjo.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Petra

 

 

 

 

Dostopnost