Skoči na glavno vsebino

V Trebuši smo ta teden namenili našemu lepemu planetu. Ob dnevu zemlje smo se spomnili kako pomembno je, da je naš planet čist in da ga moramo varovati.  Osredotočili smo se na to, kaj in kako lahko vsak izmed nas prispeva k ohranjanju okolja, narave in le tako poskrbi za lepšo in bolj varno okolico. Spoznali smo, da vsa odvečna hrana, ni kar za v smeti. Iz starega kruha smo naredili ocvrte šnite, s starimi in trdimi žemljicami smo nahranili sosedove ovce, ki so potem zadovoljno meketale za nami. V Želvicah smo se z ročnim mlinčkom  preizkusili v mletju drobtin. Iz nagnitih banan, jabolk in hrušk smo si pripravili posebno sadno malico. Nagnite dele smo odrezali in iz zdravega sadja naredili slasten smuti, ter olupke pa odnesli na ekološki otok, v kontejner za biološke odpadke. Sredi tedna nas je obiskala gospa Polona iz Komunale Tolmin, ki nam je preko projekcije predstavila, kako ravnamo z različnimi odpadki, kako jih razvrščamo in kam jih odlagamo. V ta namen nam je podarila tudi nove nalepke za kontejnerje, ki smo jih ustrezno namestili na ekološkem otoku .Spoznali smo res veliko novega in zanimivega. Ob koncu nam je razdelila še posebne plastenke za zbiranje odpadnega olja. Seveda smo osvajanje novih znanj tudi ustvarjali, seveda iz odpadnega materiala in nastale smo uporabne in zanimive igrače.

Gospe Poloni iz Komunale Tolmin se prav lepo zahvaljujemo za poučno popoldne in uporabno darilo.

Za vrtec Dolenja Trebuša; vzgojiteljice

Dostopnost