Skoči na glavno vsebino

Danes nas je v vrtcu obiskala medicinska sestra za zobno preventivo. Najprej se je oglasila pri Kužkih, kjer je preverila, koliko so si otroci zapomnili od njenega zadnjega obiska. Presenečeno smo ugotovili, da so na veliko vprašanj podali pravilen odgovor. Nato smo ponovili gibanje z zapestjem in zobno ščetko v roki. Žiga žaga, špric v lička in krožni gibi so nam šli odlično od rok. Prav tako smo umili zobe tudi Krokozobku. Medicinska sestra je poudarila, da morajo starši pomagati umivati zobke otrokom dvakrat na dan še vse do njihovega desetega leta starosti. Na sličicah smo si ogledali zgradbo zoba in kaj lahko storijo »škratki«, če si zobkov ne umivamo. Preden se je odpravila h najmlajšim, nam je prebrala še pravljico Veliki dan ščetkanja v živalskem vrtu in nam razdelila pobarvanke. Tudi Mucki so spoznali, kako se pravilno umiva zobke in kako se zanje skrbi. Katera hrana se prilepi na zobno sklenino in katera zobna ščetka je najbolj primerna za otroke. Medicinski sestri Ani smo se zahvalili za poučen obisk, sami pa obljubili, da bomo svoje zobke temeljito umivali.

Za vrtec Šentviška Gora, vzgojiteljice

Dostopnost