Skoči na glavno vsebino

Vsak dan se naučimo nekaj novega. In prav je tako. Danes nas je obiskala Klemnova mati Valerija in nam predstavila košpar. Ne veste kaj je to? Tudi mi nismo. Od danes naprej pa vemo, da je to vrsta fižola. Spoznali smo, da rastlina za svojo rast potrebuje svetlobo, zemljo in vodo. Visok fižol pa potrebuje tudi oporo (raklo), da zraste visoko v zrak. Valerija je s seboj prinesla več vrst fižolčkov, ki smo jih med seboj primerjali po barvi in velikosti. Nato smo v velik lonec zapičili raklo in okrog nje posadili vsak svoj fižolček ter obljubili, da jih bomo skrbno zalivali. Nato nam je povedala pravljico o Fižolčku, ki je padel s češnje in si pri tem raztrgal trebušček. Oče Fižol in mama Fižolina sta mu trebušček zašila in odtlej imajo vsi  fižolčki “ranico”. S fižolčki smo tudi šteli in računali. Ogledali smo si zelo staro računalo na ročni pogon – mlinček, ki pa ga dandanes zna uporabljati le redkokdo. Na koncu je mati Valerija vsem razdelila vrečko domačega košparja, ki ga bomo lahko posadili v domače vrtove ali njive. Mi pa smo se ji z majhno pozornostjo zahvalili za prijetno preživet dopoldan.

Za vrtec Šentviška Gora, vzg. Alenka

Dostopnost