Skoči na glavno vsebino

V tem tednu smo se v Pikapolonicah podali v svet glasbe. Ugotovili smo, da lahko glasbo ustvarjamo na različne načine. Spoznali smo lastne instrumente, s katerimi lahko sami proizvedemo različne zvoke. Nato smo se preizkusili v igranju na male glasbene instrumente, ki so nam že nekoliko poznani. Tekom tedna pa smo skupaj z otroki iz Zajčkov vsak dan spoznali kakšen nov glasbeni instrument in prisluhnili zvoku, ki ga oddaja. Obiskala nas je Pika, ki nam je predstavila violino, Iva nam je predstavila violončelo, Ivana nam je zaigrala na sintesajzer, Matic je ubrano razprl svoj meh na harmoniki, vzgojiteljica Nika pa nam je predstavila prečno flavto. Iz kartonastih škatel smo izdelali citre, na katere so otroci zaigrali nežne melodije. Ob koncu tedna smo oblikovali tudi prve glasbene skupine, ko so otroci zaigrali na različne glasbene inštrumente in zaključili s čisto pravo veselico.

Za Pikapolonice, Polona in Nika

Dostopnost