Skoči na glavno vsebino

Petkovo dopoldne smo kot vsak dan tudi tokrat začeli z malico, po kateri smo že komaj čakali, da se odpravimo na dvorišče vrtca. To je bil poseben dan, ki smo ga čakali z največjim nasmeškom na obrazu. Vedeli smo da tokrat v vrtec prihajajo naše none in nonoti, babice in dedki, ki smo jih povabili v sklopu medgeneracijskega druženja, Simbioze Giba. Odločili smo se, da  jim pokažemo kako aktivno preživljamo naš vrtčevski dan. Ker sonček še ni popolnoma pokukal na plan, smo združili moči, ter ga s pesmijo privabili. Pokukal je izza oblaka, na obrazih starih staršev se je risal nasmeh, nam pa se je že začel prelep dan. Ker bomo skupaj preživeli en aktiven dan, smo otroci iz Želvic in Medvedkov, hitro poiskali varne roke, ki nam velikokrat delijo objeme, roke naših starih staršev, ter se v dooolgi koloni opravili na sprehod po kraju. Pisana množica se je med sprehodom pogovarjala, smejala, opazovala naravo. Po poti smo srečali še sosede, ki so pridno opravljali delo na travniku, kosili travo, da jo še pred dežjem pospravijo za krmo živali. Sprehod ni bil prenaporen, ampak je vsem dobro del, da smo lahko aktivno začeli dan. Zaključili smo ga na šolskem igrišču, kjer se je naše druženje tukaj še nadaljevalo. Otroci in stari starši so se po sprehodu okrepčali s sadno solato, limonado in drugimi sadnimi napitki. Sledile so različne igre z žogo, otroci so skupaj s starimi starši metali žogo na koš, brcali na gol, ter si jo podajali. Igrali smo badminton, risali s kredami, napihovali balone in si jih podajali, ter v zrak spuščali najlepše mavrične milne mehurčke.

Petkovo dopoldne je bilo popolno. Aktivno, veselo, nasmejano, s soncem obdano, ter v družbi naših najdražjih starih staršev. S cmokom v grlu in kakšno solzico na ličku smo jim še pomahali v slovo in se jim iz srca zahvalili, da so dan preživeli v naši družbi. Hvala vam.

Za vrtec Dolenja Trebuša, vzgojiteljice

  

Dostopnost