Skoči na glavno vsebino

Nekega dne je v skupino Račk  prikorakal gusar Berto. Otrokom je povedal, da išče prav poseben zaklad. Skrivnostni zemljevid ga je vodil tudi do vrtca Podmelec. Otroci so se ga sprva kar malo bali, a kmalu so ugotovili, da se za črno brado skriva pirat, ki zna pripovedovati zgodbe. Gusar Berto je otrokom povedal nekaj zanimivih morskih dogodivščin v katerih se je boril z morskimi psi, velikimi valovi in velikansko hobotnico. Račke so ga poslušale z odprtimi usti, saj so izvedele, da je življenje pirata lahko zelo nevarno. Bradati pirat se je poslovil od otrok in nadaljeval svoj lov na zaklad. Otroci so se po obisku takoj odpravili iskat zaklad, saj so bili prepričani, da je zakopan v našem peskovniku. Gusar Bero je motiviral otroke, da so začeli s pripravami na zaključno prireditev, saj se bodo staršem predstavili, kot neustrašni gusarji. Kmalu je nastalo kar nekaj izdelkov, ki so že dišali po morskih valovih. Zaupamo pa vam še nekaj…ne iščite zaklada zunaj vas, saj se pravi zaklad skriva v vašem srcu.

za vrtec Podmelec, Špela Krivec
Dostopnost