Skoči na glavno vsebino

Polžki smo v zadnjem mesecu spoznavali vreme. Postali smo pravi mali vremenoslovci. Opazovali smo oblake, dež, pa tudi sonce. V igralnici smo ugotavljali, kakšno je vreme, kar skozi okno, med sprehodi pa je bilo pa je bilo to še veliko lepše, pa tudi lažje. Prepevali smo tudi »vremenske pesmice«, se igrali razne igrice, z našimi spretnimi prstki pa smo ustvarili prave umetnije, ki so vsem na ogled v naši garderobi. Komaj smo tudi čakali, da bo začelo deževati. Najprej ni bilo o dežju ne duha, ne sluha, čez nekaj dni pa smo ga le dočakali. Kako smo se ga razveselili! Hitro smo si obuli škornje, si oblekli dežne plašče, vzeli  v roke dežnike, nato pa veselo odšli iskat luže. Pričakalo nas je veliko luž, majhnih in velikih. Po vseh pa je bilo seveda najbolj zabavno čofotati. Čeprav smo bili na koncu tudi malo premočeni, pa smo Polžki veseli, da smo se lahko vsaj enkrat pošteno »načofotali«.

 

                                             

                                       

                                       

 

Pripravili, Kristina in Maja

Dostopnost