Skoči na glavno vsebino

Pri Pikapolonicah smo  zadnja dva tedna spoznavali kmetijo in živali, ki bivajo na njej. Prek pravljic smo jih spoznali zares veliko. Z mini traktorji, pašniki in različnimi figuricami živali, smo se tako spremenili v res prave kmete. Ker pa je kmetijo najbolje doživeti od blizu in v živo smo se podali na kmetijo na Stopcu. Tako smo si lahko ogledali hlev, v katerem so krave ravno počivale na svojih ležiščih, nekatere so si ravno privoščile priboljšek- krmilno, druge so nas radovedno opazovale. Ogledali smo si tudi mlekarnico, kjer imajo skrbno spravljeno pomolzeno mleko, ter videli molzišče. Iz srca se še enkrat zahvaljujemo gospodarici Anki, za ogled njihove kmetije.

Ker pa nas je ta čas spremljalo tudi slabo vreme, smo veliko ustvarjali in se igrali v naši igralnici. Otrokom je bilo zelo všeč ko smo se igrali živalsko tombolo, z zavezanimi očmi iskali kje se z zvončkom oglaša kravica, ter obiska kmeta Poldeta in njegove kravice Berte.  Kot pravi umetniki, smo ustvarili naše najljubše živali, ki krasijo sedaj naš pano pred igralnico ter izdelali konjička, ki nas je danes v galopu pospremil v prihajajoči vikend.

Za Pikapolonice, Nika in Polona

 

Dostopnost