Skoči na glavno vsebino

V zadnjih dveh tednih smo se v Pikapolonicah pogovarjali o primerni zaščiti pred škodljivim vplivom sončnih žarkov. Skupaj z otroki smo na to temo prebrali kar nekaj pravljic. Najbolj všeč nam je bila o dveh kruhkih, zato smo tudi sami naredili poskus z njima. Enega smo dali v »senco«, drugega pa v opekač, ki predstavlja sončenje brez zaščite. Videli smo, da je tisti, ki je bil v opekaču postal prav preveč zapečen in to se zgodi tudi nam, če se predolgo časa izpostavljamo soncu. Preko različnih dejavnosti so otroci spoznali ukrepe za zaščito pred škodljivim delovanjem sončnih žarkov: da se namažemo s sončno kremo, glavo zaščitimo s kapo ali klobukom, si nadenemo sončna očala, pijemo dovolj vode, poiščemo senco in se izogibamo soncu med 10. in 17. uro.

Zaščita otrok pred škodljivimi učinki sončnih žarkov v poletnih mesecih je ključnega pomena za njihovo zdravje in dobro počutje. Z doslednim izvajanjem zgoraj opisanih ukrepov lahko zagotovimo varno igro na prostem ter preprečimo morebitne negativne posledice prekomerne izpostavljenosti soncu. Skrb za varnost in zdravje otrok mora biti vedno na prvem mestu, še posebej v poletnih mesecih, ko je sonce najmočnejše.

Za Pikapolonice, Polona in Nika

Dostopnost