Skoči na glavno vsebino

Pred časom smo sodelovali na UHU-jevem natečaju na temo MORJE. Izdelali smo podvodni svet in komisija nas je nagradila z izletom v Akvarij Piran. Tako smo se danes odpravili proti slovenski obali. Že prvi pogled na morje je privabil nasmeh na obraze otrok. Po kratki hoji smo prispeli do Akvarija, kjer so nas prijazno sprejeli in pod strokovnim vodstvom smo lahko pobližje spoznali edinstven podmorski svet Severnega Jadrana, v katerem domuje okoli 140 različnih vrst organizmov, med njimi so številčno najbolj zastopane ribe. Otrokom so bile zelo všeč meduze, morske zvezde in polž turban, ki pa je dokaj ogrožen, saj je, kot je povedala vodička, zaradi svojega prelepega oranžno-belega pokrovčka prepogosto tarča izdelovalcev nakita. V barvitih akvarijskih bazenih smo opazili tudi številne vrste spužev, kumare, ježke in morsko mačko. Na žalost marsikaterega pa žal nimajo več morskega psa, saj se baje v akvariju ni dobro počutil in so ga izpustili. Po ogledu podvodnega sveta smo se sprehodili do piranske Punte na skrajnem zahodnem koncu polotoka, ki je obdano z valobranskimi skalami.

Čeprav je bila vremenska napoved slaba, pa na srečo dežnikov nismo potrebovali.  V središču Pirana se je za trenutek pokazalo še toplo sonce, kjer smo se posladkali s sladoledom in se fotografirali pred kipom violinista in skladatelja Tartinija. Ob odhodu smo pomahali morju in se prijetno utrujeni vrnili domov.

Za vrtec Šentviška Gora, vzg. Alenka

Dostopnost