Krtki smo zares pravi raziskovalci in zanima nas vse, kar se dogaja okoli nas. Tako so našo pozornost pritegnila tudi vrata, ki so zraven naše igralnice. Le kaj se skriva za njimi?
Ko smo nekega dne srečali učiteljico Matejo, nam je dovolila vstopiti skoznje. V učilnici smo našli učence, ki so zavzeto opravljali svoje delo. Zaradi našega velikega zanimanja, pa nas je učiteljica Mateja povabila, da pridemo tudi na daljši obisk v njeno učilnico tehnike.
In to se je zgodilo danes. Pogumno smo se odpravili v prostore «ta velike« šole, kjer nas je že pričakovala učiteljica. Posedli smo se v šolske klopi, sodelovali v pogovoru  in poslušali navodila, ki nam jih je podala. Z veliko zavzetostjo smo se lotili dela in izdelali unikatna knjižna kazala.
Hvala učiteljici Mateji, da smo lahko za nekaj časa postali  pravi šolarji.

Pripravili, Katja in Mateja