Se spomnite, da je skupino Žabic obiskal vesoljček Yoda, ki je iskal svoj planet?
Otroci so obiskovalcu iz vesolja dobro predstavili Slovenijo, nato pa začeli raziskovati vesolje in iskati planet iz katerega je prišel novi prijatelj. S teleskopom so opazovali zvezde, planete, satelite in komete, ki švigajo po prostrani črnini. Najbolj zanimivo je bilo spoznavati Osončje z vsemi planeti in skrivnostno črno luknjo. Žabice so spoznale, zakaj je življenje na Zemlji najbolj ugodno, kateri planet je najbolj hladen in kje se rojevajo največji viharji. V igralnici so izdelali kaširane planete, ki so popestrili prostor naših vedoželjnikov. Zelo napeto je bilo pri izstreliti  rakete na pogon iz kisa in sode bikarbone. Usvojili so tudi novo Marsovsko pesem, ki jih je spremljala na izstrelitvah raket. Tudi gibalne minutke so bile vesoljsko obarvane, a igra s padalom na travnikih je bila za otroke najboljši polet v vesolje.  Otroci so iz odpadnih tulcev ustvarjali svoje rakete, za Yodo pa izdelali eno večjo, ki bo poletela do njegovega planeta.
V teh dneh so se Žabice odzvale tudi na natečaj Zamaškonjam in otroci so izdelali velikega dinozavra, ki bo pojedel vse zamaške, ki mu pridejo pod zob.
Hula, hula, hula hov, zdaj pa gremo spet domov!
za Žabice, Špela Krivec