Skoči na glavno vsebino

Mesec september je mimo in čas je že bil, da nas obišče Gibalček Zmajček.

Na glas smo ga poklicali in čakali. Nekaj časa je bilo vse tiho, nato pa je v igralnico presenečeno planila vzgojiteljica in povedala, da je v hodniku videla nekaj zelenega …  Le kaj bi to lahko bilo? Gibalčka Zmajčka sicer nismo videli, nam je pa na klopi pustil svojo sestavljanko. S skupnimi močmi smo ga sestavili.

Opazili smo tudi, da nam je na oglasni deski pustil obvestilo, da nas naslednji dan vabi v telovadnico na gibalno urico. Nestrpni smo pričakali trenutek, ko smo se odpravili v telovadnico. Najprej smo se seznanili s pravili obnašanja. Z izbranimi gibalnimi nalogami smo oblikovali pravilno telesno držo.

Preizkušali smo se v spretnosti in moči. Sproščeno smo izvajali naravne oblike gibanja: plezanje in kotaljenje … ter na gredi izvajali različne vaje za ravnotežje

Gibalček Zmajček spodbuja strpno in prijateljsko vedenje v skupini ter veselje do športne dejavnosti, v prihodnje pa bomo spoznavali in se učili kako ravnati s športnimi pripomočki.

Lep športni pozdrav

Za vrtec Šentviška Gora, Alenka Razpet Kranjc

mini-gb001 mini-gb002 mini-gb004

mini-gb005 mini-gb006 mini-gb007

mini-gb008 mini-gb009

Dostopnost