Mesec september je mimo in čas je že bil, da nas obišče Gibalček Zmajček.

Na glas smo ga poklicali in čakali. Nekaj časa je bilo vse tiho, nato pa je v igralnico presenečeno planila vzgojiteljica in povedala, da je v hodniku videla nekaj zelenega …  Le kaj bi to lahko bilo? Gibalčka Zmajčka sicer nismo videli, nam je pa na klopi pustil svojo sestavljanko. S skupnimi močmi smo ga sestavili.

Opazili smo tudi, da nam je na oglasni deski pustil obvestilo, da nas naslednji dan vabi v telovadnico na gibalno urico. Nestrpni smo pričakali trenutek, ko smo se odpravili v telovadnico. Najprej smo se seznanili s pravili obnašanja. Z izbranimi gibalnimi nalogami smo oblikovali pravilno telesno držo.

Preizkušali smo se v spretnosti in moči. Sproščeno smo izvajali naravne oblike gibanja: plezanje in kotaljenje … ter na gredi izvajali različne vaje za ravnotežje

Gibalček Zmajček spodbuja strpno in prijateljsko vedenje v skupini ter veselje do športne dejavnosti, v prihodnje pa bomo spoznavali in se učili kako ravnati s športnimi pripomočki.

Lep športni pozdrav

Za vrtec Šentviška Gora, Alenka Razpet Kranjc

mini-gb001 mini-gb002 mini-gb004

mini-gb005 mini-gb006 mini-gb007

mini-gb008 mini-gb009