Vizija vrtca

VIZIJA

S kakovostjo, izzivi in medsebojnim sodelovanjem do vrednot, znanja, uspeha in dobrega počutja.

Program razvoja vrtca temelji na viziji Vrtca Most na Soči

CILJ  IN DEJAVNOSTI

• Slediti ciljem kurikula ter kakovostno izvajanje vzgojno-izobraževalnega procesa.
  • Nadaljevanje nacionalnega projekta Ekovrtec. Izvajanje aktivnosti, zapisanih v Akcijskem načrtu eko vrtca.
  • Izdelava mape – zbirke gradiv o življenju, razvoju in učenju otroka, s katero otrok podoživlja svoj razvoj in napredek v času v vrtcu. Izdelava mape: risbice, fotografije, različni zapisi, pogovori, anekdota, hudomušne izjave …
  • Načrtno spremljanje otrokovega razvoja in napredka. Načrtno in sistematično spremljanje otrokovega razvoja in napredka pri posameznih dejavnostih in prosti igri.
  • Spoznavanje Slovenije in razvijanje zavesti o pripadnosti skupnosti kot sestavni del otrokove identitete.
  • Sodelovanje s starši, sprotna in korektna komunikacija na vseh ravneh – konstruktivno reševanje težav, sodelovanje in vključevanje staršev v delo in življenje vrtca.
  • Izobraževanje zaposlenih tako na profesionalnem kot na osebnostnem razvoju: seminarji, tematske konference, delavnice.

Vzgoja za trajnostno prihodnost
Nacionalni projekt Ekošola:

• zdravo hrano jemo, se gibamo in zdravo živimo,
  • biotska raznovrstnost
  • varčevanje z naravnimi viri (voda, odpadki)
  • krožno gospodarstvo – odpadki
  • zbiralna akcija starega papirja
  • urejanje okolice vrtca
  • eko dan
  • likovno ustavarjanje
  • izdelava izdelkov iz odpadnega materiala.