Skoči na glavno vsebino

Mesec oktober je bil tudi v Trebuši v znamenju tedna otroka, gasilcev in požarne varnosti.

Prvi dan v tednu otroka smo se z avtobusom odpravili na Most na Soči in si tam ogledali gledališko predstavo Pika v čarovniški šoli. Še polni vtisov čarovniških trikov, nas je s svojim obiskom naslednji dan presenetila čarovnica Uršula. K nam je prišla z namenom, da bi ugotovila kako je svoje delo opravil njen pomočnik, ki je čaral v Pikini šoli. Ko smo ji uspeli dopovedati, da se mu nekaj trikov ni posrečilo prav dobro se je odločila, da se nam oddolži in nam  nekaj trikov pokaže še sama. Nad njenim čaranjem in obiskom smo bili resnično presenečeni. S svojimi vragolijami in presenečenji pa nas je spremljala še cel teden.

Ker je oktober tudi v znamenju meseca požarne varnosti, so nas med svoje vrste povabili člani PGD Dolenja Trebuša in nam pripravili  super dopoldan. Razkazali so nam svojo vozila, pripomočke za gašenje in opremo. Najbolj smo bili navdušeni nad tem, da smo veliko teh stvari lahko tudi preizkusili.

Gasilcem PGD Dolenja Trebuša se prav lepo zahvaljujemo, da smo za en dan postali pravi gasilci.

  

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

dt-gasilci-3 dt-gasilci-2 dt-gasilci-1

Za vrtec Dolenja Trebuša, Sara in Lea

Dostopnost