Skoči na glavno vsebino

V okviru glavnega eko projekta Z gibanjem in opazovanjem raziskujemo svet narave okrog nas, smo se pri Miškah odločili, da raziščemo travnik.
Jesenski travnik pravzaprav ni nič posebnega. Trava raste čisto počasi, spreminja barvo, rož ni več. Dolgčas? Niti slučajno. Na travniku rastejo tudi drevesa, ki obrodijo sadeže. Jabolka so bila ob našem obisku že obrana, a v nasadu orehov smo poiskali lupinice. Razpolovili smo jih in jim izvrtali luknjice. V grmovju ob travniku smo urezali še rogovile, nanje pa z nitko navezali lupinice. Zvočni niz nam je zaigral kot bi šepetale poletne trave. Mravlje, pajki in ostale živalce so se najbrž že skrile v svoje zimske hišice in jih nismo videli. Smo si pa sami izmislili travniške pošasti, jih nalepili in pobarvali. Užitek je barvati z roko. Najlepše od vsega pa je bilo hoditi, teči, včasih tudi pasti na za nas neskončni poljani.

Pripravili, Danijela in Katarina

travnik1 travnik2 travnik3

travnik4 travnik5 travnik6

travnik7 travnik8 travnik9

Dostopnost