Skoči na glavno vsebino

V tem tednu smo bile tudi Miške vključene v Evropski teden zmanjševanja odpadkov. V našem vrtcu dajemo velik poudarek na ločevanje odpadkov in na ponovno uporabo le-teh. Če je mogoče iz njih izdelamo uporabne ali okrasne izdelke. Od malice, ki smo jo imeli v ponedeljek so ostali stekleni lončki, ki smo jih očistili, posušili in pobarvali z barvami za steklo. Nastale so čudovite vaze, ki bodo krasile naše domove.
Letošnje geslo zmanjševanja odpadkov je: »Hrana ni za tjavendan«. V ta namen smo zbirali kruh, ki je ostal od obrokov, potem pa smo se sprehodili do bližnjega travnika in z njim nahranili koze. Za pomoč smo prosili tudi starše naj nam posredujejo predloge, ideje, recepte o ponovni uporabi hrane. Recepte smo zbrali na plakat in ga obesili pred našo igralnico. S tem smo želeli povedati, da vsa hrana, ki ostane ni za v smeti. Iz nje lahko naredimo še veliko slastnega.
Pripravili, Katarina in Danijela

odpadki1 odpadki2 odpadki3

 odpadki4 odpadki5 odpadki6

odpadki7 odpadki8 odpadki9

Dostopnost