Skoči na glavno vsebino

V Trebuši smo se te dni pogovarjali in spoznavali delo, živali in pomen kmetije ter kmetijstva za našo družbo. Ob tem smo se dotaknili tudi pomena zdrave prehrane in lokalno pridelane hrane. Kljub temu, da lahko vsak dan opazujemo živali na pašniku, nas je vseeno zanimalo kaj še lahko vidimo in novega spoznamo.  Zato smo se odpravili na kmetijo, kjer sta nam Jakova mama in nona pokazali pujse, katere smo lahko tudi hranili. Ogledali smo si delavne stroje, s katerimi si pri težkem delu pomagajo. Pri Anici pa smo si ogledali piščance in kokoši, ki smo jih pobožali, najpogumnejši pa celo prijeli v roke.

V vrtcu smo si izdelali svojo kmetijo. Iz škatlic smo izdelali hlev, živali ter delavne stroje pa smo poiskali kar med kockami. Zabavali smo se tudi ob postavljanki kmetija.

Ugotavljali smo katera je naša najljubša žival in jo narisali.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Sara in Lea

dt_kmetija_1 dt_kmetija_2 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA dt_kmetija_3

dt_kmetija_4 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Dostopnost