Skoči na glavno vsebino

V Trebuši smo veseli december preživeli na prav poseben način, saj nas je z obiski presenečala snežinka Zinka. Vsak dan nas je obiskovala in nam pripravljala različna presenečenja, ki jih je skrivala v snežnem zaboju. V njej smo najprej dobili božično žito. Žito smo posadili v lončke, ki smo jih pred tem tudi okrasili. Na njeno željo smo izdelali snežno deželo s sneženimi možmi. Za ureditev dežele smo vse potrebne stvari vsak dan dobivali v zaboju. Snežinka Zinka nas je v zahvalo nagradila s polnim košem  daril, v katerem je bilo darilo za vsakega izmed nas. Prav tako smo poskrbeli tudi za praznično vzdušje pred vrtcem, kjer smo okrasili smrečico. Preizkusili smo se tudi v peki mafinov, saj pravih praznikov ni brez dobrega peciva.

Vsi pa smo cel mesec nestrpno čakali na prihod dedka Mraza in končno je prišel tisti dan. Da pa bi ga vendar lažje dočakali, smo staršem in ostalim obiskovalcem, skupaj s šolarji pripravili krajšo prireditev. Sledila je gledališka igra Pika piše dedku Mrazu, kjer smo Piki pomagali pri pisanju pisma. Ko je bilo pismo napisano, pa je bil že skrajni čas, da nas ta dobri mož tudi obišče.  Na ves glas smo ga poklicali in že se je prikazal pri zadnjih vratih. Vsi smo se ga razveselili in prav pogumno odkorakali po svoja darila.

Zadnji dan pred počitnicami, smo si kosilo postregli v prazničnem vzdušju.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA dt_dec_3

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA 

dt_dec_7 OLYMPUS DIGITAL CAMERA dt_dec_9

SREČNO, ZDRAVO IN RAZIGRANO LETO 2106

Za vrtec Dolenja Trebuša, Sara in Lea

Dostopnost