Skoči na glavno vsebino

Miške rade ogledujemo knjige, jih listamo, včasih tudi trgamo. Se pa zgodi, da jih tudi sami beremo. Kot pravi knjigožeri redno obiskujemo potujočo knjižnico, v kateri si vsak mesec izposodimo veliko škatlo knjig.
Ta teden smo podrobno prelistali vse knjige v našem knjižnem kotičku, spoznali vrtčevsko knjižnico in si ogledali knjige različnih debelin, velikosti in vsebin. Bili smo tudi v šolski knjižnici, kjer nam je knjižničarka Zorka razkazala veliko knjižnico in nam prebrala pravljico. Potem pa smo si lahko ogledali veliko knjig.
Naredili pa smo tudi svojo knjigo. Narisali smo platnice, izbrali in izrezali ilustracije in si sami izmislili besedilo – le tehnični urednici sta bili vzgojiteljici.
Knjige smo izdali v 14 izvodih pri založbi Miška. V trenutku so bile razprodane, zato želimo vsem, ki so imeli srečo, da so jih dobili, veliko veselja pri branju.

Za miške, Danijela in Katarina

knjiga1 knjiga2 knjiga3

knjiga4 knjiga5 knjiga6

knjiga7 knjiga8 knjiga9

Dostopnost