Skoči na glavno vsebino

V petek se je pojavila pred vrati igralnice upokojena učiteljica kemije z naše šole. S polno košaro različnih pripomočkov in čarobnih materialov. Pokazala nam je kako se naredi podvodni vulkan. V lončke nam je nasula različne snovi, zmešali smo jih z vodo in opazovali kako se spreminjajo. Seveda smo morali nekateri to tudi okusiti. Pričarala nam je dež in nas naučila uporabljati pipeto. In ko smo to obvladali smo preizkusili kako različne vrste papirja vpijajo vodo, najbolj pa je vpojna plenica. Tudi za milne mehurčke je potrebna voda. In še več čarovnij – kako se balon napihne kar sam od sebe in kako slikamo z ledenimi barvami.
So super naše babice. Polne ljubezni do malih Mišk in kaj vse znajo. Vzamejo si čas in pridejo. Hvala Ivini noni Kiri za carsko vodno dopoldne.

Pripravili, Danijela in Katarina

kira1 kira2 kira3

kira4 kira5 kira6

kira7 kira8 kira9

Dostopnost