Skoči na glavno vsebino

V okviru glavnega eko projekta Z gibanjem in opazovanjem raziskujemo svet narave, smo Miške raziskale pomladni travnik. Takoj ko se je ogrelo je pognala živo zelena trava. Na travi smo opazili prve pomladne rože: zvončke, trobentice, žafran. Travnik ni privabil samo občudovalcev pomladnega cvetja, ampak tudi nabiralce regrata, saj so v tem času regratovi listi najboljši za izvrstno in zdravo solato. V nekaj tednih se je travnik popolnoma spremenil. Zdaj skoraj ne prevladuje več zelena, ampak rumena barva, saj je regrat zacvetel in nas spet povabil na raziskovanje. Obuli smo škornje, vzeli košaro in se odpravili na travnik. Zdaj se nismo več prosto sprehajali po njem, saj je trava že precej visoka in kmetom ne bi radi naredili prevelike škode. Nabrali smo regratove cvetove in iz njih naredili regratov sirup. Le-ta je tako zdravilen, da pomaga pri različnih težavah in boleznih. Kjerkoli smo te dni hodili je bilo regrata na pretek, zato smo nabrali šopke, spletli venčke. Med regratovimi cvetovi smo opazili tudi že regratove lučke v katere se že spreminjajo rumeni cvetovi. Da ne bi pozabili na čudovit zeleno rumeni prizor, smo le-tega tudi naslikali in umetnije razstavili pred našo igralnico.

Pripravili, Katarina in Danijela

regrat1 regrat2 regrat3

regrat4 regrat5 regrat6

regrat7 regrat8 regrat9

Dostopnost