Skoči na glavno vsebino

Pomlad, vrtovi in travniki polni zelišč.

Zato, smo se pikapolonice odločile, da jih nekaj spoznamo in naberemo.  Odšli smo na bližnji travnik, kjer smo nabrali regrat in regratove cvetove, arman in koprive. Ko smo koprivo poskusili prijeti, je pekla. A to ni nič hudega, saj to prepreči revmo. Ugotovili pa smo, da če koprivo primeš odspodaj navzgor ne peče. Vsa nabrana zelišča smo zapakirali v manjše vrečke in jih odnesli domov za čaj ali frtajlo.

Da bi spoznali tudi nekaj vrtnih zelišč, smo v našo skupino povabili zeliščarko gospo Hermino. S seboj je prinesla veliko zelišč kot so žajbelj, rabarbara, melisa, meta, koper, kopriva, petršilj, drobnjak… Vse smo povonjali, ona pa nam je povedala za kaj vse se uporabljajo in kaj zdravijo. Na koncu pa smo iz nekaterih zelišč skuhali okusen čaj. Vsem je bil zelo všeč.

Da pa si bomo ta zelišča zapomnili, smo izdelali zeliščno sliko.

Še enkrat hvala gospe Hermini za obisk.

Za vrtec Most na Soči, Maja in Neva

SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA

SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA

                SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Dostopnost