Skoči na glavno vsebino

V Trebuši smo za četrti planinski izlet izbrali obisk kmetije pri Peršiču, kjer je doma naš Gašper. Naša tokratna naloga je bila skrb za okolje. Na poti smo bili ves čas pozorni na smeti, ki so jih našli ob cesti. Kot se spodobi smo jih pobrali (pri tem smo uporabili rokavice), dali v vrečko in nato odnesli v smeti. Na koncu smo z veseljem ugotovili, da teh ni bilo prav veliko. Najlepše presenečenje nas je čakalo na kmetiji, saj smo si po zasluženi malici ogledali kmetijo. Odšli smo do pašnika v katerem so bile koze, kozlički, kozel in osel. A kaj kmalu smo ugotovili, da to niso edine živali, saj je smo ob pašniku odkrili mravljišče. Čudovit travnik smo izkoristili za tek in lovljenje.

Hvala Gašperjevi mami Petri in Neji za spremstvo in vodenje po kmetije.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Sara Burgar

dt_pl_1 dt_pl_2 dt_pl_3

dt_pl_4 dt_pl_5

Dostopnost