Skoči na glavno vsebino

V petek smo v vrtec prišli dvakrat. Najprej zjutraj tako kot po navadi vsak delaven dan. Drugič s polnim nahrbtnikom v katerem smo imeli lučko, odejo, pižamo in svojo najljubšo plišasto igračo. Na hitro smo se poslovili od staršev in se posedli za mize, kjer nas že čakala zaposlitev. Po uspešno opravljeni nalogi smo povečerjali in se odpravili na sprehod. Že pred vrtcem nas je čakalo presenečenje, pismo z nalogo in zemljevidom do naslednjega pisma. Ko smo odkrili vsa pisma in opravili vse naloge, smo se odpravili nazaj do vrtca. A na poti nas je presenetilo znano petje in storži, ki jih je nekdo metal proti nam. Posvetili smo okrog sebe in vsi presenečeni ugotovili, da nam nagaja Kekec. Zmotili smo ga namreč ravno pri vaji “šicanja” s storži, saj je vadil za nagajanje Bedancu. Pri tem smo se preizkusili tudi sami in prav dobro nam je šlo od rok. Povedal nam je tudi, da so pisma njegovo “maslo”. Zanj smo imeli tudi veliko vprašanj, žal pa nam na vsa ni mogel odgovoriti, saj se mu je mudilo nazaj v planino. Zahvalili smo se za presenečenje in obisk, ga povabili naj nas še kaj obišče in se z iskrico v očeh od njega poslovili. V vrtcu je sledila modna revija in ogled filma srečno Kekec seveda.  Po koncu filma pa v svet sanj in na pot k samostojnosti. Zjutraj smo ponosno in z medaljo okrog vratu stekli v objem k svojim staršem.

Za vrtec Dolenja Trebuša: Sara in Lea

dt_pz_2 dt_pz_1 dt_pz_3

dt_pz_4 dt_pz_5 dt_pz_6

dt_pz_7 dt_pz_8 dt_pz_9

 

Dostopnost