Skoči na glavno vsebino

Kmalu po malici smo prejeli pismo, v katerem nam je gusar ponujal zanimivo dogodivščino. Izdal nam je skrivnost, da če najdemo vse njegove prijatelje, najdemo tudi njihov skriti zaklad. In tako si je vsak izdelal svojo gusarsko kapo in daljnogled ter se pripravil na pravo pustolovščino. Postali smo mali gusarji in znašli smo se pred nalogami in izzivi. Rešitev uganke, ki nam jo je zastavil prvi gusar, nas je napotila iz vrtca proti vaškemu parkirišču. Drugi gusar nam je posodil zemljevid, ki nam je pomagal pri nadaljnjem orientiranju. Spoznavali smo strani neba. Te pozna vsak gusar, sicer se na morju kaj hitro izgubi. Dobro smo morali opazovati okolico in  pozorno poslušati, da smo našli vse naslednje gusarske prijatelje. Vsak po svoje nam je podajal namige, da smo se skritemu zakladu hitro bližali. Pot nas je vodila v gozd, kjer smo spoznavali kaj pomeni naravnost, na levo in na desno, kaj je to stezica, glavna in stranska cesta, kaj je križišče … Dobili smo namig, da se je en gusar skril za senik. Takoj se je porajalo vprašanje, kako pa senik zgleda in čemu je namenjen. Prispeli smo do zanimive gozdne hišice iz vej in mahu, a hitro ugotovili, da le-ta ni primerna za shranjevanje sena. Potrpežljivo smo iskali naprej in končno našli skriti zaklad in se z njim posladkali. Čeprav imajo gusarji radi zlatnike, nakit in drugo materialno bogastvo, pa je zadnji med prijatelji povedal, da je najbolj pomembno, da si gusarji pomagajo in pazijo drug na drugega. Predal nam je pomembno sporočilo, da je NAJVEČJI ZAKLAD PRIJATELJSTVO. Strinjali smo se in se polni doživetij vrnili v vrtec.

Za vrtec Šentviška Gora, Alenka Razpet Kranjc

zaklad01 zaklad02 zaklad03

zaklad04 zaklad05 zaklad06

zaklad07 zaklad08 zaklad09

Dostopnost