Skoči na glavno vsebino

Otroci iz vrtca Podmelec so se že seznanili s pravili, ki jih moramo za dobro počutje v skupini vsi upoštevati. Pravila, ki veljajo v prometu pa je otrokom razložil kar policist Damjan Manfreda iz policijske postaje Tolmin.

Žabice in Medvedki so se seznanili z varno vožnjo v avtomobilu in policistu pokazali, kako se pripnejo z varnostnim pasom v avtomobilu. Seveda morajo starši preveriti njihovo pripenjanje in tako zagotoviti, da je vsaka, še tako kratka, pot varna. Pokazali so tudi, da si znajo pripeti varnostno čelado pri uporabi kolesa in se vedno voziti v spremstvu odraslega, ko zapustijo domače dvorišče. Starejši otroci so svojo vedoželjnost pokazali z vprašanji gospodu v modrem in tako dobili odgovore neposredno iz pravega naslova. S policistom so si ogledali različne odsevnike, ki naredijo vsak sprehod po glavni cesti varen. Podučili so se tudi o pravilnem prečkanju ceste. Da bi vse znanje uporabili so se odpravili na sprehod do Podmelca.

za vrtec Podmelec, Špela Krivec

ipolicist apolicist bpolicist

cpolicist dpolicist epolicist

fpolicist gpolicist hpolicist

Dostopnost