Skoči na glavno vsebino

Kaj se zgodi, ko na sprehodu naletijo otroci na kačji lev? Začne se pravo raziskovanje kač!

To se je zgodilo tudi otrokom iz skupine Žabic. Vse ostale teme so postale nepomembne, odprlo se je sto vprašanj in otroci so želeli odgovore. Kačji lev so prinesli v vrtec in si ga ogledali, izmerili ter iskali odgovor kateri kači pripada. Radovedneži so iskali informacije v knjigah, spraševali starše in nonote ter tudi “Vseveda Googla”. Nastal je plakat, ki je v pogled v našem vrtcu. V enem dnevu se je igralnica spremenila v pravo razstavo kač. Žabice so prinašale slike različnih plazilcev, fotografije, plastične kače in celo pravo nagačeno strupenjačo. Iz kock so gradili terarije in gradili najdaljše kače po vsej dolžini igralnice. tudi v ljudskih pravljicah smo poiskali tiste v katerih imajo kače pomembno vlogo. Iz slanega testa so gnetli različne strupenjače, njihova gnezda in jajca. Da so kače res prevzele vse, so danes tudi med vadbeno uro spremenili kolebnice v zmuzljive kače in se lovili Kačji rep.  Za zaključek so otroci združili moči in izdelali Anakondo velikanko. Zopet so dokazali, da je v slogi moč.

za Žabice, Špela Krivec

kaca9 kaca1 kaca2

kaca3 kaca4 kaca5

kaca6 kaca7 kaca8

Dostopnost