Danes smo  v vrtecu dobili prav poseben obisk. Obiskal nas je kmet Metko. S seboj je prinesel velik koš različnih jesenskih pridelkov in nas spomnil, da je danes prvi jesenski dan. Skupaj smo vse pridelke pogledali, otipali, povohali, nekaj tudi okušali. Nato nam je pripovedoval pravljico o Repi velikanki. Skupaj smo še zaplesali ob jesenski pesmici. Za konec pa je imel kmet Metko še veliko presenečenje. Skupaj s šolarji nas je povabil na igrišče, kjer bomo pekli kokice. Seveda smo vabilo z veseljem sprejeli.

Kaj se je otrokom danes najbolj vtisnilo v spomin, pa si preberite spodaj.

Evelin: “Pršu je kmet Metko.”
Nina: “Kmet Metko je reku Joštu, naj drži njegovo lopato. Povohali smo njegovo zelenjavo z njive, imel je tuto oblečeno.”
Veronika: ” Je pršu kmet Metko in smo jedli kokice.”
Staš: “Ka je Metko prinesel kokice.”
Jošt: “Kmet Metko je prebral Repo velikanko.”
Tim:”Ka je prišel kmet Metko in smo pekli kokice.”
Valentina: “Kmet Metko je bil smešen, kod je meu parkiran traktor?”
Jernej Š.: “Zabavno je bilo kuhat kokice.”
Žiga: “Kmet Urša.!”
Jernej M.B.: “Je pršu kmet Metko, prinesel sončnice in čebulo.”
Meta D.: “Smo kuhal kokice.”
Adrian: “Metko je imel škornje.”
Nika: “Kmetko!”
Rene: “Je pršu kmet Metko, smo pekli kokice.”

Če bomo naše odnose negovali tako dobro, kot Metko neguje svojo njivo, bo na naši šoli obrodilo veeeeeliko prijateljstev.

Za vrtec Podmelec, Urša.

kmet1 kmet2 kmet3