Skoči na glavno vsebino

Danes v Zajčkovi igralnici se je pelo in igralo, ampak tokrat nismo bili sami, pridružili so se nam še otroci iz skupine Krtkov in Pikapolonic. Vsi smo se zbrali zato, ker smo čakali na presenečenje, ki pa je kmalu potrkalo na naša vrata. Skozi njih so stopili Larin tata Aljoša, Larina teta Mojca in njun prijatelj Matija. Tudi oni niso bili sami, s seboj so prinesli neke čudne škatle. Ko so jih odprli smo v njih zagledali različne inštrumente. Najprej smo začudeno pogledali, saj nekatere izmed njih je bilo potrebno sestaviti, da je nastal tisti taprav inštrument. Med njimi smo takoj prepoznali violino, družbo pa sta ji delala saksofon in pozavna. Na njih so zaigrali nekaj melodij, kasneje pa so ponudili še nam, da se jim pridružimo, ter se preizkusimo v igranju.To je bilo nekaj za nas, nismo pa bili prepričani, če pa so vse tiste melodije za naša ušesa. Skupaj smo ugotovili, da nam manjka še malo vaje, za kar nam lahko pomagata ravno učitelja glasbe Mojca in Matija, da bi nekoč igrali v pravem orkestru, kot igra tata Aljoša.

Lepo doživetje so zaključili še s pesmico Kuža pazi, ki smo jo mi pospremili še s petjem. Za konec bi radi se še enkrat zahvalili Larinemu tatiju Aljoši, da je prišel na obisk, ter s seboj pripeljal Mojco in Matija, ki so nas popeljali v svet prelepih melodij in glasbil.

Za vrtec Most, Maja in Petra.

   

  

  

  

  

Dostopnost