Skoči na glavno vsebino

V vrtcu Podmelec se je teden otroka začel z obiskom popotnice Andreje Rustja, ki je šolarjem in otrokom iz vrtca predstavila življenje Inuitov. Izvedeli smo veliko novih informacij in se preko diapozitivou srečali s severnimi medvedi, eskimi in vlečnimi psi. Medvedki so sestavili kita orko, Žabice pa severnega medveda.
Veliko časa so otroci preživeli zunaj, risali s kredo, hodili na sprehode…Starejši otroci so poleg izdelkov v garderobi, zapisali svoje želje za vse otroke sveta, saj je geslo letošnjega tedna “Svet v katerem želim živeti.” V sredo je bilo doživetje tudi obisk abonmajske predstave in vožnja s kombijem.
Zadnji dan pa so otroci dobili poseben obisk Pepce iz Tolmina, ki je prišla v skupino, da otrokom pove ljudsko zgodbo o Pastirčku. Da pa “pobči in čeče” ne bi bili lačni, jim je skuhala tudi krompir v oblicah. Pojedli smo ga kar z olupkom, saj je bil iz EKO kmetije našega kmeta Metkota. Skupaj smo še zapeli nekaj pesmic, nato pa se je Pepca počasi odpravila nazaj v dolino.
Teden v Podmelcu je bil torej poučen, pravljičen, zabaven in razgiban.

Za vrtec Podmelec, Špela in Urša.

teden1 teden2 teden3

teden4 teden5 teden6

teden7 teden8 teden9

Dostopnost